Чалий розповів, яку зброю Україну купуватиме у США

Посол України в США Валерій Чалий — Чалий розповів, яку зброю Україну купуватиме у США
Посол України в США Валерій Чалий
Посол запевняє, що йдеться про «таке озброєння, якого немає у нас, і яке є фактично в американської армії зараз» Об этом сообщает notify.in.ua со ссылкой на СМИ.


Україна купуватиме у Пентагону найсучаснішу зброю, яка стоїть на озброєнні американської армії, і це свідчить про новий рівень довіри між Україною та США.


Про заявив надзвичайний і повноважний посол України в США Валерій Чалий.


«Ми зараз говоримо про найсучасніше озброєння. Тому що саме таке озброєння постачається через систему урядових угод», — зазначив посол.


Він додав, що йдеться про «таке озброєння, якого немає у нас, і яке є фактично в американської армії зараз».


«Це новий рівень взаємодії. Я не буду говорити про специфікацію чи про типи. Ми довели, що ми партнери, які тримають таємниці», — пояснив дипломат.


Чалий зазначив, що один із ключових пріоритетів роботи посольства — забезпечення оборони та безпеки України.


«Цей пріоритет нікуди не дівся, бо російська агресія триває. Гинуть наші хлопці. І кожні додаткові можливості для оборони бережуть життя», — наголосив він.


За словами посла, рівень військово-технічної, воєнно-політичної співпраці та взаємодії України і США нині на порядок вищий, ніж 3-4 роки тому: «Те, що ми переходимо на можливість закупівель озброєнь, говорить про довіру, якої, відверто кажучи, у 2014 році ще не було».


На переконання дипломата, новий рівень довіри став можливим завдяки діям української сторони. Зокрема йдеться про те, що Україна була здатна довести, що у постачаннях зі США не буде «корупційної складової» та американська зброя не потрапить до ворога.


«Ми це показали. Я дуже вдячний нашій армії, флоту, їхньому командуванню, які показують цю здатність», — підкреслив Чалий.


Він також розповів, що 92% всієї оборонної і безпекової допомоги, яку отримала Україна, надійшло саме зі США, і цей обсяг становить «кілька мільярдів».


«Цьогоріч лише на безпеку (в оборонному бюджеті США — ред.) виділено 365 мільйонів, включно з 50-мільйонами суто на летальне озброєння», — уточнив посол.


Нагадаємо, 7 липня стало відомо, що Україна вперше звернулась до Сполучених Штатів Америки із запитом на придбання військового обладнання.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/news/chaliy-rozpoviv-yaku-zbroyu-ukrajinu-kupuvatime-u-ssha-608239.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя